Koupíte je téměř všude, ale nejlepší jsou ty, které si nasbíráte sami při návratu z dovolené. Jejich čištění je trochu složitější a nejlepší je použít kartáček na zuby a vlhký hadřík. Pokud je však chcete umýt pod tekoucí vodou, pamatujte, že je nesmíte příliš dlouho namáčet. Nasávají vodu jako houba.
Před použitím je důkladně osušte papírovou utěrkou. Náš patent na lišky? Výbroné jsou jednoduše z pánve, s česnekem , rozmarýnem. Se špagetami a parmazánem. Lišky mají své místo také ve francouzském zeleninovém koláči pod názvem "quiche lorraine". Jen se ujistěte, že jsou lišky dobře očištěné. Jinak budete cítit "písek" v zubech.
Oranžovočervené houby, které lze sbírat již v září, pokud je vlhko. Mají rády čistá místa. Ryzce stačí osmažit na másle a podávat s toustem. To je ten nejjednodušší a nejlepší recept na tyto houby.
Dvě nejoblíbenější houby, které se sbírají od srpna do října. Lze je vařit, smažit, dusit, sušit i marinovat. Jejich využití v kuchyni je mnohočetné - do polévek, k těstovinám nebo jako příloha. Houby jsou také vynikající samy o obě, vyzkoušejte naši perfektní kombinaci hub s bramborami, které poslouží jako hlavní chod i jako parádní příloha.
Výborné jsou nakrájené na tenké plátky na mandolíně (nebo nožem) a zapečené na "tarta flambee", tenké placičce z chlebového těsta. Plátky hub se potřou smetanou, navrství se na ně tenké plátky slaniny, tenké plátky cibule, žampiony a rozmarýn. Krátce se dají zapéct v troubě vyhřáté na 250 stupňů. Placičky jsou krásně křupavé, dokonalé!
Vyzkoušejte také klasické rizoto s houbami, šťavnaté kuře v houbové omáčce nebo krémové tagliatele. Těsně před podáváním přidejte na talíř polovinu osmažených hříbků a přelijte je opečeným máslem. Naprosto vynikající!